Книжкові новини

 

Знайомтесь нові книги бібліотеці!

Є хороший вислів Джоанн Роулінг: «Якщо Ви не любите читати, значить Ви не знайшли потрібну книгу». То ж обов'язково завітайте до бібліотеки, де ви зможете відшукати саме «свою» книгу! 


Скреттінг, Г.

Антон та інші нещастя : повість.-Львів: Вид-во Старого Лева,2018.-248с.

 Антонові - дванадцять, і в нього чимало проблем, які він вважає справжніми нещастями. Проте в нього є найкраща подруга - Іне, яка завжди готова прийти на допомогу. Антон шукає татові наречену, Іне намагається помирити власних батьків. І завдання ці - не з простих, тим паче що професія хлопцевого батька - не з найпрестижніших. Кажуть, у продавців дачних туалетів шанси у жінок невеликі... Та крок за кроком, витівка за витівкою - і задуми Антона та Іне стають все досяжнішими, а їхня дитяча дружба переростає в щось глибше і несподіване для них обох. 

Рутківський,В.

Щирик зі Змієвої гори : казкова повість / Володимир Рутківський; іл. І. Михайлян.- Львів : Вид-во Старого Лева, 2018.- 256 с.: іл.

 Кожні чотириста літ прокидається страшний Змій Горинович і вирушає на полювання. Разом зі своїм другом Костієм Безсмертним вони не тільки розбишакують по довколишніх горах, а й викрадають хлопця, який приїхав у гості до карпатських родичів. На допомогу людській дитині приходять герої з попередніх казок Володимира Рутківського. 


Макущенко,М.

Темний бік будинку : (фантаст.повість) Марина Макущенко;.- Львів : Вид-во Старого Лева, 2018.- 327с.

Люди покинули красиві столичні маєтки, але забули забрати Духів Будинків. Голодні, самотні та невидимі мешканці продовжують захищати оселі та понад усе шанують споконвічні традиції. Яра - донька звичайного київського домовика - завжди підозрювала, що вона не така, як усі. Дівчина опиняється у вирі потойбічних інтриг і дізнається страшну таємницю свого народження. Та саме її інакшість допомагає їй протистояти злу, знайти кохання та зрештою порозумітись із батьками. Історію записала письменниця та мисливиця за враженнями - після того, як особисто обійшла усі кімнати, зазирнула в пічки та кутки Будинків. Провела інтерв'ю з істориками та попрацювала в архівах, вивчаючи історію та міфи Києва. За збереження історичної архітектури авторка боролася як телевізійний журналіст, та як мрійниця вона бореться за те, щоб старі Будинки жили заради нових ідей і нових Духів.


Бойн,Д.

Хлопчик у смугастій піжамі : роман / Джон Бойн ; пер. з англ. В. Шовкуна.- Львів : Вид-во Старого Лева, 2018.- 192с.

Дев'ятирічний Бруно разом із сім'єю переїжджає зі свого комфортабельного будинку в Берліні до нового дому у загадковому місці Геть-Звідси, де його батька призначають комендантом концтабору. Випадково він знайомиться з єврейським хлопчиком Шмулем, маленьким в'язнем. Між ними зароджується справжня дружба, яку, однак, розділяє колючий дріт. До чого можуть призвести різні погляди на світ, дивна логіка дорослих, а також сила долі й божевілля випадку? Про це і навіть більше розповідає дивовижна книжка «Хлопчик у смугастій піжамі».

Ягелло,Й.

Зелені мартенси : повість / Йоанна Ягелло; пер. з пол. Я. Івченко .- Львів : Урбіно,2018.-216с.

На думку Фелікса, школа нагадує фронт, на якому точиться безупинне суперництво. У кого крутіший смартфон? Хто прийшов у фірмових шмотках? Але хлопець не збирається брати участі в цих змаганнях: у нього набагато серйозніші проблеми, до того ж, доводиться на невизначений час стати головою родини. Його мати знайшла роботу за кордоном, батько давно має нову сім'ю, а молодша сестра наближається до небезпечного підліткового віку і, як більшість її однолітків, аж ніяк не схильна до хатніх обов'язків!

Грьонтведт, Н. Е.

Суперліто : повість / Ніна Грьонтведт ; пер. з норв. Н. Іваничук; іл. Н.Е. Грьонтведт .- Львів : Вид-во Старого Лева, 2018.-344с.:іл.

В третій книжці норвезької письменниці та художниці Ніни Елізабет Ґрьонтведт Уда знову повертається, з новим щоденником і новими історіями про своє суперліто. Дівчинка подорослішала - і в неї тепер купа справ: випускний у молодшій школі, шкільна закоханість, канікули в літньому таборі, пригоди і... ще одна закоханість? Сторінки щоденника швидко заповнюються: Уда записує туди свої вагання й сумніви і переконується, що щасливі й нещасливі миті в житті завжди поруч.

Грьонтведт, Н. Е.

Нарру Енd, попри все?..: повість / Ніна Грьонтведт ; пер. з норв. Н. Іваничук; іл. Н.Е. Грьонтведт .- Львів : Вид-во Старого Лева, 2018.-376с.: іл.

Уда починає навчатися у старшій школі, і майже одразу в неї з'являється коханий. Але яке воно, справжнє кохання? Чи можна закохатися в когось, кого зовсім не знаєш і з ким якось ніяково поруч? І чи завжди гарна історія про кохання закінчується щасливо? Уда відкриває для себе неймовірно романтичну історію Ромео та Джульєтти, яка завершується зовсім не хепі-ендом, - зате сповнена неземних почуттів, від яких йде обертом голова... Дорослі кажуть, що закоханість - то лише вплив гормонів. Чия ж правда? Це заключний щоденник Уди, яка так полюбилася українським читачам.Бредбері,Р.

Щось лихе насуває : роман / Рей Бредбері; пер. з англ. О. Король.- Тернопіль: Навч. книга-Богдан,2017.- 208с.

Роман американського письменника Рея Бредбері "Щось лихе насуває" описує незвичні пригоди двох чотирнадцятилітніх приятелів та батька одного з них, їхні пошуки самих себе в лабіринтах і пастках темного заїжджого Карнавалу. Це психологічно-філософський твір з гострим сюжетом, несподіваними поворотами та вишуканою поетичною мовою, що є сплавом містики, фантастики та реалізму.

Касьянович,Д.

Привіт,вовки! : повість /Дорота Касьянович; пер. з пол. Б. Антоняк.- Львів : Урбіно,2018.-232с.

Герой цієї повісті, одинадцятирічний Філіп, наділений неймовірною уявою, і це рятує його від одноманітності повсякдення, самотності й цілковитого нерозуміння з боку батьків. Навіть найкращий друг знайшов собі крутішого приятеля й охолов до спільних ігор. Несподівано Філіп знаходить друга у вигляді своєї тітки, старшої маминої сестри. Проте мама, схоже, не дуже схвалює постійні синові поїздки до тітоньки-письменниці. Ще б пак! Вона свято впевнена, що її сестра - найщасливіша людина на світі: у неї купа грошей і вона не мусить працювати. Бо хіба це серйозна робота - писання книжок? Якби вона займалася справжньою роботою - була б інша справа. Філіп уже наперед знає, що ніколи не зізнається мамі в тому, що теж намагається писати книжку... Книжку, в якій кожен упізнає себе. Чи готові дорослі до таких відкриттів? І чи стане в них мужності зізнатися у власних помилках?

Сульберг А.А.

Привиди проти суперкрутих : повість/ А. Аудгільд Сульберг ; пер. з норв. Н. Іванчук.- Львів : Вид-во Старого Лева,2018.- 200 с.

Привиди проти суперкрутих Анне Беа тепер не впізнати! Дівчинка значно посміливішала, відколи ми бачилися з нею востаннє: вона тепер співає у гурті і навіть наважується поїхати у шкільну поїздку в гори. У цій мандрівці і її друзі, і суперкруті з вищої касти спізнають нові пригоди і більше дізнаються одне про одного. Їм доведеться розгадувати таємницю привида, що видає моторошні звуки, а вночі блукає коридорами колишнього закинутого готелю. Ох, такі страхіття вам і не снилися! Тим часом Анне Беа несподівано для себе стане учасницею любовного трикутника, з якого теж непросто виплутатися.


Сульберг А.А.

Таємниця суперкрутих : повість/ А. Аудгільд Сульберг ; пер. з норв. Н. Іванчук.- Львів : Вид-во Старого Лева,2018.- 184 с.

Здавалося б, життя Анне Беа складається якнайкраще: тепер у неї є коханий, з яким вона виступає у найкращому музичному гурті школи. Та виявляється, мати коханого - не така вже й проста справа. А тут ще й нова учениця Наталія, яка з'являється у їхньому класі, несподівано стає суперницею Анне Беа. Вам нізащо не здогадатися, кого тепер називатимуть Новим Суперстервом! Та й чи справді Наталія така мила й добра, як видається на перший погляд? Все з'ясується на загадковому безлюдному острові, куди сьомі класи вирушають у мандрівку, щоб відсвяткувати завершення молодшої школи. Це четверта, заключна книжка про суперкрутих, у якій спробуємо довідатися їхню таємницю. Гайда з нами!

Слейтер К.

Розумник : повість / Кім Слейтер ; пер. з англ.. Г. Лелів.- Львів : Вид-во Старого Лева,2018.- 232с.

У британському місті Ноттінґем загинув безхатченко, та поліція цією справою не надто переймається. Кіран Вудз, допитливий школяр, який мріє стати журналістом і розслідувати злочини, береться самотужки з'ясувати, що ж трапилось насправді. І куди зникла його бабця, яка одного дня перестала навідуватись до них із мамою. Захоплива і водночас щемка розповідь, написана від імені особливого хлопчика, нікого не залишить байдужим. Вона про те, як нелегко буває жити у сім'ї, коли вітчим ображає маму, як почуваєшся, коли однокласники вважають тебе «не таким», і як це - бути бідним і втратити власну домівку... А ще - це історія про любов, яка здатна подолати всі труднощі і страхи. 


Ліндгрен А.

Мадікен: повість /Астрід Ліндгрен; пер. зі швед. Г. Кирпа; худож. Н. Демідова - К.: РІДНА МОВА,2018.- 184с.

  Мадікен - весела, жвава й допитлива дівчинка. Маленька фантазерка то вигадує цікаві забави, то складає веселі пісні, то розповідає неймовірні історії, проте вона чомусь постійно потрапляє в якісь халепи. Може, їй просто не щастить?! Читайте книжку і дізнаєтеся, що придумала вигадниця Мадікен.

Ліндгрен А.

Лота з Бешкетної вулиці. Кн.2 : повість /Астрід Ліндгрен; пер. зі швед. Г. Кирпа; худож. О.Продан - К.: РІДНА МОВА,2017.- 72с.

Пригоди Лотти з Бешкетної вулиці продовжуються. Капризна донечка з родини Німанів цього разу знову показує свій норов і... пориває з родичами. Сподівається, що назавжди: Лотта йде жити до тітоньки Берг, себто розпочинає, на її думку, самостійне життя... Що з того вийшло, розповідається в цій захопливій книжці. Повість Астрід Ліндгрен про Лотту та дітей з Бешкетної вулиці - одна з найулюбленіших серед дітвори всього світу - неодмінно полюбиться і нашим маленьким читачам.


Ліндгрен А.

У Гамірному дуже весело. Кн.3 : повість /Астрід Ліндгрен; пер. зі швед. О. Сенюк; худож. К. Дудник. - К.: РІДНА МОВА,2018.- 160с.

Неймовірні пригоди дітей із Гамірного тривають і далі - вони не менш захопливі та карколомні, ніж у перших двох книжках. Чого лише варті пошуки Скрині Мудреців! А догляд за ягнятком Понтусом!.. Юні друзі опановують і секрети заробляння грошей, створивши своє власне «Товариство зі збуту вишень». Іскрометний гумор тут - на кожній сторінці книжки, геніальна Астрід Ліндґрен не зраджує свого таланту великої оповідачки і знавця дитячих сердець.


Ліндгрен,А.

Кале Блюмквіст і Расмус. Кн.3 : повість /Астрід Ліндгрен; пер. зі швед. О. Сенюк; худож. О.Гапей - К.: РІДНА МОВА,2017.- 264с.

Видатна шведська письменниця Астрід Ліндґрен написала справжній шедевр - трилогію про Калле Блюмквіста. Вона дарує радість уже декільком поколінням юних читачів, а їхнім батькам - можливість повернутися у яскравий світ дитинства. Третя, заключна книжка трилогії, сюжетно пов'язана з викраданням дітей. Троє друзів рятують малюка Расмуса, що потрапив у полон до людей, які мріють про наживу... Події - карколомні й цікаві - відбуваються на тлі місцевої «війни Червоної та Білої Троянд»... Поринь і ти у дивовижний, сповнений пригод світ героїв цієї захопливої книжки.


Юр'є, Ж.

Велика книжка кролячих історій:(оповідання) / Женев'єва Юр'є; пер. з фр. В.Герман; худож. Лоїк Жуаніго.- К.: РІДНА МОВА, 2018-352с.

В одній кролячій родині підростають милі, але дуже непосудючі кроленятка - четвірка синів і донечка. Вони й на мить не вгамовуються й раз у раз потрапляють у дивовижні пригоди. Якщо ти ще не познайомився із цією надзвичайною сімейкою - мерщій розгортай книжку. На тебе очікують неймовірні історії! 


Госсіні,Р.

Пригоди малого Ніколя: оповідання/ Рене Госсінні; пер. з фр. З. і О.Борисюк; худож. Жан-Жак Сампе.-К.: РІДНА МОВА,2019.-544с.

У 1950-х роках художник Жан-Жак Сампе створив серію гумористичних малюнків. А його друг, письменник Рене Ґоссінні, вирішив написати до них тексти. Ось так і з'явилися на світ веселі оповідання про малого Ніколя та його друзів. Відтоді ці книжки мандрують світом, знаходячи все нових і нових прихильників. Адже читати без сміху історії, які розповідає про себе Ніколя, просто неможливо!


Лірник С.

Казки Лірника Сашка. 2Т.:/ Сашко Лірник; іл.І.Коршунова.-К.: Гамазин: Зелений Пес 2018.-72с.:іл.

У другому томі «Казок Лірника Сашка» вміщено дев'ять нових казок від найвідомішого казкаря України, та з ілюстраціями неймовірного Інокентія Коршунова. Класичні українські персонажі, як-от дівчина Маруся, швець, циган чи купець - постали в казках з гумором, але не без моралі. Самобутні та не нудні - це про казки Сашка Лірника. Вони яскраво ілюструють факт, що українська традиційна казка - це весело, не нудно та ще й неймовірно красиво. Все завдяки ілюстраціям, які більше схожі на картини-полотна, а ніж на малюнки у дитячій книжці.

 

   


Кашницький, М. 

Герої далеких і близьких епох: [оповідання] / Микита Кашницький; худ. оф. О. Рибакова - 2-ге вид., перероб. та доп.; К.: Самміт-книга, 2016. - 35 с.іл.

Яскраві приклади відваги і боротьби, що оживають зі сторінок цієї книги, відобразили основну ідею твору - мужність веде до перемоги навіть тоді, коли перемога здається неможлива. Ця книга для молодого покоління українців.

Прохасько, М. 

Хто зробив сніг: [казка] / Марьяна Прохасько Тарас Прохасько; худ. М. Прохасько. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. - 71с.: іл.

У книзі розповідається про пригоди маленьких кротенят та їхніх друзів, які зростають у казковому лісі. У родині кротів: тата-журналіста та мами-домогосподарки навесні народжуються близнюки-кротенята, яких називають Муравкою та Повзиком. Адже у родині існує традиція називати своїх діток іменами, які відповідають якостям, що проявляються у перші години їхнього життя. Цікаві та непосидючі малята-кротенята починають свою захопливу подорож у дитинство, яке проходить в забавах та іграх. І кожна пора року сприяє гарному часопроведенню.

Крихели, А.

Как котенок правду искал: сказка, / Ангелина Крихели. - Николаев: Илион, 2018. - 88с. - (рос., укр. та англ. мовами)

Когда из семьи лучшего друга вот-вот уйдет Счастье, кто как не маленький котенок, способен спасти ситуацию? Так что, кроха отправляется в опасное путешествие, чтобы отыскать Правду и спасти семейный уют. Найдет ли он ее и кого повстречает на своем пути, вы узнаете на страницах книги.


Білий, Д.

Дивовижні пригоди скіфа Атея. Крила Срібного Яструба / Дмитро Білий/; худ. В. Драпак - К.: ТОВ "Книжкова база "Альфа, 2018. - 64с.: іл..

Чи зможе скіф Атей з друзями допомогти своєму народу перемогти у великій битві з нападниками? Які небезпеки чекають на нього під час подорожі у таємничу країну Нартію? Куди проляже Шлях Срібного Яструба? Про все це ми дізнаємось у книзі «Крила Срібного Яструба», яка продовженням серії «Дивовижні пригоди скіфа Атея». Для середнього та старшого шкільного віку.

Білий, Д.

Дивоижні пригоди скіфа Атея. Таємниця Кургану Анахарсія /Дмитро Білий; худ. В. Драпак. - К.: ТОВ "Книжкова база "Альфа", 2018. - 64с.: іл..

Мудрець Отан і воїн Чорний Пес Гарм, битва скіфів з вершниками-мерцями, зловісна магія чаклуна Гістаса і таємниця зниклого римського легіону у Печері Грифонів... Про все це ми дізнаємось у книзі «Таємниця Кургану Анахарсія», яка є продовженням серії «Дивовижні пригоди скіфа Атея». Для середнього та старшого шкільного віку.

Вороніна, Леся.

Вороніна, Л.

Пригоди голубого папуги: оповідання / Леся Вороніна; мал. К. Штанко. - К. : Знання, 2018. - 56 с.: іл.

Якщо ви любите історії, сповнені шалених пригод і небезпек, дивовижних таємниць та зустрічей, - ця книжка для вас! Адже разом із героями фантастичного оповідання­ "Хлюсь та інші" ви опинитеся всередині карколомної комп'ютерної гри, придуманої підступним чаклуном Подвійним-Оселедцем, з якої, здається, немає виходу­. Але вихід неодмінно­ треба знайти, бо від цього залежить доля цілого світу. З оповідання "Пригоди голубого папуги" дізнаєтеся про секретну підземну схованку, де живуть тварини, що втекли від своїх господарів, і до якої випадково потрапив балакучий­ папуга Антось. І, врешті, зрозумієте, чому хижий кіт Чак раптом став вегетаріанцем. А ще ви познайомитеся з двома космічними прибульцями на ім'я Круць і Дрон, котрі, пролі­таючи повз нашу планету, потерпіли­ аварію й опинились на дні Чорного озера. Чи пощастить міжгалактичним мандрівникам повернутися додому і якими таємницями поділяться­ прибульці з мешканцями Землі, стане відомо лише тим, хто прочитає оповідання "Таємниця Чорного озера".

Сіс, П.

Стіна. Як я виростав за залізною завісою/ Петр. Сіс; іл.. П. Сіса; пер. З чеськ. І. Забіяки. - К.: Видавництво коміксів, 2018. - 58с.: іл.

Стіна, яка довгі роки розділяла Берлін і цілу Європу, - на щастя, вже тільки спогад, але деякі спогади потрібно зберігати. Як повідомлення про минуле. Як попередження на майбутнє. Хоча одна стіна впала, інші лишилися, виникають нові, у всьому світі. В Ізраїлі, в Кореї чи на Мексиканському кордоні. Стіни символічні, ідеологічні й справжні. Стіни страху, несвободи і підозри. Стіни, без яких наше життя могло би бути вільнішим і щасливішим.


Сатрапі, М.

Персеполіс: роман [в коміксах]/ Маржан Сатрапі; пер. З фр. О. Макарової. - К.: Видавництво коміксів, 2018. - 354с.

В «Персеполісі» Маржан розповідає про своє дитинство та молодість перед, під час та після Ісламської революції в Ірані. Шахська монархія, радикальна ісламізація і початок війни з Іраком - буремні роки для дорослішання. Прагнучи дати гідну освіту та краще життя своїй дочці, батьки змушені відправити її в 14 років за кордон, до австрійського ліцею. Але реальність виявляється несподіваною...


Кирпа, Г.

Мій тато став зіркою: оповідь/Галина Кирпа; мал. О. Була.Львів: Вид-во. Старого Лева,2015. - 36с.: іл..

Мій тато став зіркою» - зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані. Дівчинки, якій важко змиритися з тим, що тато вже не пригорне її міцно-міцно, не малюватиме з нею пастельками тополю аж до неба, не побачить її маленької сестрички. Героїня книжки роздумує про зовсім не дитячі теми: смерть, барикади, гради та біженців. Але полеглий за правду тато світить їй із неба яскравою зіркою...


Мацко, І.

Перехідний вік... моєї мами: повість / Ірина Мацко. - К.: Академія, 2016. - 128 с.

Ніби несподівано до Алі прилетіли її тринадцять. І знову все стало якимось дивним - світ, друзі, події в сім'ї і навіть сама собі. Алю приваблює і насторожує її ж загадкова дорослість.. Її захоплюють нові почуття, бажання, можливості, тривожить внутрішня невизначеність. Багато нових вражень і відчуттів прийшло до неї на порозі дорослості. Найсильніше вразило Алю її ж відкриття, що перехідний вік переживають не тільки підлітки. Виявляється, в її мами - також перехідний період, теж непростий. І в неї є свої таємниці. Мама, долаючи свої труднощі, доростає до розуміння, що її дочка вже майже доросла - інша, ніж була дитиною. І вони починають спілкуватися не просто як мама з дочкою, а як подруги.